מה עושות האמהות בלילות?

ידוע לכולם שאחד מהגורמים החשובים ביותר להתפתחות התינוק היא שינה איכותית, שהגוף נח הראש עובד, מעבד את הלמידה …….
בשינה הגוף עובר תהליכי הפנמה של מה שקרה במהלך אותו יום, למידה מוטורית וסנסורית. במהלך השינה המוח מוחק דברים מיותרים, שומר זיכרונות במקום נכון, מערכת מטבולית עובדת ומפרקת את המזון, בשינה ישנה חלוקת תאים, תאי עור מתחדשים, הגוף חוסך באנרגיה, כל המערכות שוקעות ונחות ומתכוננות לפעילות הבאה. גוף האדם זו מכונה חכמה!
כאשר תינוק איננו ישן גם הוריו לא ישנים, כאשר מבוגר לא ישן לא רק שאינו מתפקד יום למחרת בעבודתו, הוא יכול לסבול מהשמנת יתר, דיכאון, בעיות זיכרון וקושי בתפקוד יומיומי בסיסי.
הסטטיסטיקות דברות ששליש מהתינוקות סובלים מקשיי שינה והרדמות מדוע? הרי כל כך חשוב לישון . מה גורם לכך שתינוק לא יישן באופן טבעי? הרי התינוק של השכנה ישן לילה רצוף מרגע היוולדו.

כמו שאין תינוק אחד – אין תשובה אחת !

אני מאמינה שכל תינוק הוא יחיד ומיוחד, לא לכל התינוקות יש את אותה סיבה לקשיי שינה ולכן אין דרך אחת שתוביל את כל התינוקות לישון באותה צורה. לכן חשוב לי לפגוש את התינוק ואת הוריו בסביבה בה הוא גדל.
אני רואה את הטיפול בקשיי שינה כטיפול מערכתי הבוחן את תפקודי התינוק במהלך כל היום (ולא רק בלילה) אני שואלת שאלות המובילות אותי למצוא את הקושי שלא מאפשר לתינוק שלכם להירדם: 
מי התינוק? מי הם הוריו? באיזה שלב התפתחותי הוא נמצא? מה וכמה הוא אוכל במהלך היממה? מתי וכמה הוא ישן? באילו תנאים הוא נרדם? עם מי הוא מבלה במהלך היום? מה סדר יומו? כמה הוא פעיל? ועוד שאלות שמובילות אותי לתת מענה מדויק לתינוק הספציפי ולמשפחתו.
זהו תהליך של מתן מענה מדויק לתינוק: אתם ההורים תבינו מדוע יש לתינוק שלכם קושי בשינה, נשנה ביחד את ההרגלים ונסגל הרגלים תואמי גיל ופוטנציאל לתינוק שלכם, זה תהליך שבו אדייק את סדר היום שיוביל לשינת לילה רציפה, תקבלו כלים איך להוביל את התינוק להסתגלות החדשה ותמיכה טלפונית לארוך כל ימי ההסתגלות. 
ששששששששש. ישנים!