הגישה הטיפולית בליווי התפתחותי

שנת החיים הראשונה מהווה הזדמנות חד פעמית ללמידה. הגישה הטיפולית שלי מתאפיינת בראיה הוליסטית רחבה הרואה את התינוק שלכם כייחודי וכחלק ממכלול משפחתי, חברתי וסביבתי. הם המשפיעים על התפתחותו המוטורית והקוגניטיבית העתידית של התינוק.

בהגיעי לטפל בתינוק אני בוחנת פרמטרים רבים המתפרשים לתחומים שונים: מצב האם בהריון, סיפור הלידה, אורח חייהם של ההורים, הרגלי שינה ותזונה של התינוק. השאלות נשאלות בשיחה מקדימה טרם הפגישה ובשאלון התפתחות שממלא ההורה טרם אבחון מעשי.

לכאורה נראה שלשאלות אלה אין קשר לבעיה שבגינה הגיעו ההורים, אך דרכן מתקבלת תמונה רחבה, מלאה ומדויקת על מצבו של התינוק המקרבת אותי לשורש הבעיה ולמציאת פתרון מלא (כל זאת בשונה ממטפלים אחרים הנותנים מענה נקודתי לבעיה שלשמה הגיעו ההורים).

סביבה התפתחותית מתאימה תאפשר לתינוק לממש את הפוטנציאל המלא שלו, ללא סביבה מתאימה אין למידה ואין יכולת להתפתח. ככל שההורה ידע לענות ולספק לתינוק בסביבה התפתחותית שלמה מסקרנת ומאתגרת, ככול שההורה יחשוף את התינוק לחוויות (חושיות, ואסטיבולאריות ומוטוריות) כך תושפע התפתחות העתידית של התינוק. 

אני כאן כדי להדריך אתכם ההורים! איך ליצור זאת, איך לצמצם פערים בעיכוב התפתחותי בשלב מוקדם ולמנוע פערים גדולים בהתפתחות בשלב מאוחר יותר. הכל מתוך חוויה והנאה שלכם ושל התינוק 
בליווי שלי תקבלו כלים לתת מענה לכל שלב התפתחותי של תינוקכם. 
תבינו שאין צורך לקנות עוד צעצוע או עוד גימיק שמבטיח שתינוקכם יתפתח במהרה בזכותו. 
תלמדו מתי לתת מענה לתינוק במגע, בתנועה ובקול. 
תלמדו להבחין בצרכי התינוק ברגע הנכון ובכך לבנות את תחושת הביטחון והעצמאות שלו.
תלמדו כיצד להכניס תינוק לשקט ולרגיעה שיאפשר לו פניות ללמידה.

תהנו מהרגע , מהחיוך שלו

באהבה, 
דורית קינן